Anasayfa
Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon fiyatları
Selülit tedavisi
Ultrakavitasyon
Ultrakavitasyon fiyatları
Islak kavitasyon
Ulthera former
Radyofrekans
Radyofrekansla selülit
Radyofrekansla yüz germe
Karboksiterapi
Mezoterapi
Saç mezoterapisi
Yüz mezoterapisi
PRP tedavisi
Kök hücre tedavisi
Göz altı tedavisi
Göz altı ışık dolgusu
İple yüz germe
Boca dudak estetiği
Besin duyarlılık testi
Pressoterapi
Elektroterapi
Powerplate
Lazerle antiaging
Kırışıklık Tedavisi
Botox
Dolgu Uygulaması
Kılcal Damar Tedavisi
Leke Tedavisi
Kimyasal Peeling
Green Peel
Akne Sivilce Tedavisi
Dermalroller
Cilt Bakımı
Saç Ekimi
Masajlar
Obezite
Akupunktur nedir?
Akupunkturla zayıflama
Akupunkturla sigara bırak
Akupunkturla bel fıtığı t.
Akupunkturla artroz t.
Akupunkturla migren t.
Akupunkturla allerji t.
Akupunkturla depresyon t.
Akupunkturla infertilite t.
Besin İntolerans Testi
Esta Hakkında
Bize Ulaşın

Özel ESTA Polikliniği

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Esra Sit. C Blok No:60/1

İhsaniye Nilüfer Bursa        (HSBC Bank yanı)

Tel: 0 (224) 24 000 22

Gsm; 0 (535) 84 499 88

esta@estaestetik.com

PRP PLAZMA TEDAVİSİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME 

Cilt gençleştirme amaçlı uygulamalarda, vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz. örneğin lazer,dermaroller, peeling gibi yöntemlerle derimize mikro düzeyde hasarlar veririz ve iyileşme sürecini tetikleriz. Bu hasar sonunda büyüme faktörleri ve kök hücreler salınır ve iyileşme süreci başlar. .Zİra Dokularımızda herhangi bir hasar olduğunda plateletler aracılığıyla onarım süreci başlar
Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.
P.R.P prosedürü hastadan kan alınması ile başlar. santrifuj yardımıyla  platelet açısından zengin plasma hazırlanır. Son olarak platelet açısından zengin plazma (PRP) tedavi bölgesinde cilde enjekte edilir. Enjeksiyon bölgelerinde plateletler ve beyaz kan hücreleri sinerjik bir etki ile yoğun şekilde büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar.

P.R.P., dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır.Yaklaşık 20 dakikalık bir uygulamadır.

PRP İle Cilt Yenileme Hangi Durumlarda Etkilidir?

- Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir.Yüzde ve vücutta lifting sağlar
- Lazer-peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak
- Deride yllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak
- İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak
- Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir.

 

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 15 günde bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan sonra 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.

PRP Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Anlamına mı Gelir?

PRP enjekte edildiği bölgede kök hücreleri uyarır ve kök hücre lerin aktif hale geçmesini sağlar. Enjeksiyon sıvısı içeriğinde kök hücre yoktur, yoğun olarak trombositler (platelet) ve beyaz kan hücreleri bulunmaktadır. PRP’nin tamir edici kök hücre nin ise yeniden oluşturucu (regenerative) etkisi vardır
 

PRP PLAZMA TEDAVİSİ İLE SAÇ TEDAVİSİ

P.R.P. İle Saç Dökülme Tedavisi ?
Platelet açısından zengin plazma elde etmek amacıyla özel bir filtre ve satrifüj kullanılır. Plateletlerin yaklaşık % 97’si ayrışır ve plazma içinde normalin 6 – 10 katı daha fazla konsantrasyona sahip olur.
Nasıl ki vücudumuzun herhangi bir yeri kesildiği veya zedelendiği zaman önce pıhtılaşıp daha sonra kabuk bağlıyor kabuklanma döküldükten sonra iz kalmadan iyileşme ortaya çıkyorsa bu PRP yöntemide aynı sistem bazında hareket eder. Saç köküne direk PRP ve büyüme faktörlerini verdiğimiz zaman saçlarda kalınlaşma sıklaşma dökülmede tamamen durma ve yeni saç oluşumu gözlemlenir.PRP uygulamasında, hedef bölgeye kan dolaşımıyla taşınabilenden çok daha fazla sayıda platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörlerini ulaştırılabilmektedir. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak saç köklerinin kuvvetlenmesi dökülmesinin tamamen durmasını saçların sıklaşıp gürleşmesini sağlar P.R.P., dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır.
PRP Uygulaması Ne Kadar Sürer?
Yaklaşık 15 dakikalık bir uygulamadır.
PRP İle Saç Dökülme  Tedavisi Hangi Durumlarda Etkilidir?
Erkek
Ailesinde dökülme öyküsü olanlar
Yağlı, kepekli, kaşıntılı saçları olanlar
Kırılarak saç dökülmesi olan ince ve zayıf telli saçları olanlar
Kadın
Kadın tipi androgenetik alopesi
(En sık tepede saç azalır ve seyrekleşir, incelir, kısalır, rengi açılır.)
Demir eksikliği anemisi
Tiroid hormon eksikliği hipotiroidi
Over kistlerine bağlı hormonal bozulma
Doğum sonrası
Strese bağlı
Kuaförlerdeki işlemler ve sık saç boyatmaya bağlı saçlardaki zararların dökülmenin önlenmesi.
PRP nin Etkisi Ne Zaman Görülür?
Uygulamadan 2 hafta  sonra saçta dökülmenin durması saçların canlanması ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı bir belirgin etki görülür.
PRP İle Saç Dökülme  Tedavisi Etkisi Kalıcımıdır?
15 günde bir yapılacak 4-6 uygulamadan sonra 12 ayda bir kere tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.
P.R.P Yönteminin Avantajları Nelerdir?
Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP’nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir kaybolmaz.
PRP İle Saç Tedavisi İşlemi Ağrılımıdır?
Hafif bir iğnelenme hissi dışında ciddi bir acı hissedilmez.
PRP Kimlere Yapılmaz?
Platalet sayısı yetersiz hastalar ve kanser hastalarında yapılmaz.

Tüm bu yazılanlara rağmen PRP ile yapılan uygulamalarda fazla bir fark göremediğimden,  hem saç hem de yüz tedavilerinde mezoterapiyi daha çok tercih etmekteyim.

 

 

Daha geniş bilgi için 0(224) 24 000 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Görüşme ücretsizdir. Lütfen randevu alınız.

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Esra Sit. C Blok No:60/1

İhsaniye Nilüfer Bursa (HSBC Bank yanı)

esta@estaestetik.com

Anasayfa I Alexandrite Lazer Epilasyon I Powerplate I Selülit Tedavisi I Ultrakavitasyon I Radyofrekans I Radyofrekansla Selülit I Radyofrekansla Yüz Germe I Karboksiterapi I Mezoterapi I Saç Mezoterapisi I Yüz Mezoterapisi I Pressoterapi I Elektroterapi I  Lazerle Cilt Germe (Antiaging) I Kırışıklık Tedavisi I Botoksla Kırışıklık Tedavisi I PRP Tedavisi I Göz altı morluk tedavisi I Botoksla Aşırı Terleme Tedavisi I Botox Fiyatları I Dolgu Uygulaması I Kılcal Damar Tedavisi I Leke Tedavisi I Kimyasal Peeling I Green Peel I Akne Sivilce Tedavisi I Cilt Bakımı I Masajlar I Rahatlama Masajları I Selülit Masajları I  Obezite I Akupunktur Kampanyalar I İndirimler I Bursa Lazer Epilasyon Fiyatları I Ultrakavitasyon Fiyatları I Karboksiterapi Fiyatları I Bursa Lazer Epilasyon Merkezi I Akupunktur Merkezi Bursa I Esta Hakkında I Bize Ulaşın I

Copyright © 2005 estaestetik.com Bursa